E-MAIL: vercajch.eu@gmail.com

TEL: +421 915 723 250

Tvrdokovový brúsny kotúč (Hrubý) 125

  • 30,00€

  • Bez DPH: 25,00€

Veľmi obľúbenými sú kotúče s nepravidelným tvrdokovovým zrnom. V minulosti bolo možné tieto kotúče získať v predajniach BOSCH a vo svojich počiatkoch prakticky len na objednávku u predajcu z produktového katalógu. Dnes sa tieto kotúče uvedenej značky predávajú štandardne - predajne ich zaradili do stálej ponuky. Občas sa spotrebitelia pýtajú, či existujú alternatívne výrobky tohto druhu. S potešením Vám môžeme oznámiť, že áno a ich výroba sa začala v ČR práve pre špecifické potreby výtvarníkov, sochárov a rezbárov. Kotúče síce majú odlišné tvary, ale kvalita a výsledná práca je porovnateľná. Výhodou kotúčov v našej ponuke je to, že sú vyrábané v ČR a reflektujú požiadavky spotrebiteľov.

   V ponuke sú tak nie len rôzne profily kotúčov, veľkosť zŕn ako je to u konkurencie, ale aj ich hustota a šírka pracovnej plochy. Výhľadovo sa zvažuje aj uchytenie zŕn po obvode kotúča (na základe potrieb spotrebiteľov), čo by ešte viac rozšírilo možnosti používateľov.

   Kotúče je možné použiť aj na iné činnosti, ako na opracovanie dreva.

Dajú sa s nimi účinne očistiť použité tehly, upravovať nerovnosti, či defekty betónu, odstraňovať omietka, tmely, nátery, lepidlá.

S týmito kotúčami sa dá opracovávať aj drevo s výskytom klincov (s hrúbkou kovových predmetov však rastie riziko uvoľnenia zŕn a tým rýchlejšiemu opotrebeniu nástroja).

V kotúči máme veľmi výkonného pomocníka, ktorý hravo prekoná krátkodobo účinné šmirgle s hrubším zrnom, používané nie len na finálne opracovanie, ale veľmi často aj na úber materiálu.

Technické údaje:

Odporúčaná prevádzková rýchlosť: 4.000 až 12.000 RPM

pr.kotúča ... Ø 125 mm

str. upnutie ... 22,2 mm

brúsna šírka ... cca 30 mm

veľkosť zŕn ... cca 4 mm