E-MAIL: vercajch.eu@gmail.com

TEL: +421 915 723 250

  • Šelak – ČIERNY bez vosku,100g

Šelak – ČIERNY bez vosku,100g

  • Kód produktu: 1038
  • Dostupnosť: Skladom
  • 7,00€

  • Bez DPH: 5,83€

Šelakovanie je jednou z najstarších techník povrchovej úpravy dreva. Je to výlučne prírodný produkt červov na indickom figovníku.

Šelak je tvrdá, filmotvorná živica, ktorá sa dá používat ako lak sama o sebe (šelaková politúra) alebo slúži ako filmotvorná zložka v liehovom laku.

Vytvára dokonale hladký povrch, ktorý pri vyleštení na vysoký lesk zvýrazňuje prirodzenú textúru dreva či pestrosť líšt a zároveň priťahuje teplým medovým leskom. .

Lak je pomerne tvrdý a odolný, laková vrstva je veľmi tenká, je ľahko opraviteľný po celú dobu životnosti, má výborné rezonančné vlastnosti, je teda vhodný nielen na nábytok, ale aj na hudobné nástroje. Nanáša sa len ručne krúživými pohybmi tzv. loptičkou (tampónom) – zmotok prekrytý ľanovou alebo inou prírodnou látkou. Jeho výhodou je, že je biologicky odbúrateľný.

Šelak je fyziologicky nezávadný, používa sa aj vo farmaceutickom a potravinárskom priemysle. Neobsahuje jedovaté výpary z rozpúšťadiel, je bez zápachu.

 

Bez vosku – neobsahuje vosk, lak je číry ale krehkejší. Upraviť jeho krehkosť je možné pridaním zmäkčovacích živíc.

 

Šelaková politúra vzniká zmiešaním šelakových živicových šupín s liehom ( pomer 1 šelak : 2 lieh ) v 45°C vodnom kúpeli . Pri práci sa ďalej pracuje s nariedenou politúrou. Šelaková politúra sa nesmie miešať s vodou !

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Google reCAPTCHA