E-MAIL: vercajch.eu@gmail.com

TEL: +421 915 723 250

Arbortech Industrial Woodcarver

  • Výrobca: Arbortech
  • Kód produktu: 002
  • Dostupnosť: Skladom
  • 146,00€

  • Bez DPH: 121,67€

Arbortech Woodcarver Industrial do uhlovej brúsky

Dnes už legendárny výrobok austrálskeho výrobcu by nemal vo výbave náročnejšieho rezbára chýbať. Výrobok sa vyznačuje dlhou životnosťou a to aj pri práci s tvrdými a uzlovitými drevinami, prachom či pieskom znečistených drevín. Pevný kovový kotúč je v pravidelných  rozstupoch vybavený tromi reznými tvrdokovovými telieskami. Tieto majú kruhový obvod, sú vymeniteľné a v prípade potreby (zatupenia, alebo iného poškodenia) sa dajú rezné vlastnosti obnoviť pootočením telieska, alebo sa telieska dajú vymeniť za nové. Používatelia však využívajú aj možnosť brúsenia teliesok diamantovými brúsnymi telieskami upnutými v priamej mikrobrúske, čím sa dá niekoľkonásobne predĺžiť použitie pôvodných tvrdokovových teliesok. Vo všeobecnosti - nástroje s tvrdokovovými telieskami zo spekaných karbidov volfrámu (prípadne iných kovov) pojených kobaltom veľmi dobre držia ostrie.

Tvrdokovový kotúč Arbortech Industrial Woodcarver nemá tendenciu zarezať sa do materiálu viac ako je treba, čo je bežný jav u kotúčov reťazových a taktiež je bezpečnejší. Nevýhodou je vyššia cena výrobku, ktorá však plne zodpovedá vlastnostiam, spracovaniu aj "značke" celosvetovo uznávaného výrobcu špeciálneho náradia.

Pozor - kotúč nie je určený na prácu s drevom v ktorom sú kovové či kamenné fragmenty (klince, skoby, drôty...).  Taktiež je nutné vyvarovať sa prípadného kontaktu s betónom, keramikou a inými materiálmi, ktoré by mohli byť dôvodom vylomenia, či iného poškodenia ostria. Ideálny pre rychly úber dreva pri modelovani(busty, misky, stoličky, hojdacie koniky atď). Vysoka kvalita a dlha životnosť aj pri najtvrdších druhoch dreva.

Parametre:

Celkový Ø 115 

Vnútorný  Ø pre upnutie 22,2mm

Profil zuba Ø 8mm na obvode je guľatý, vyrobený z tvrdo kovu.

Súvisiace produkty