E-MAIL: vercajch.eu@gmail.com

TEL: +421 915 723 250

  • Unašač na uhlovú brúsku 9cm dlhy

Unašač na uhlovú brúsku 9cm dlhy

  • 90,00€

  • Bez DPH: 75,00€

Vhodné na rustikálne interiérové ​​prvky - drevený nábytok, parkety, schody, trámy, exteriérové - pergoly, záhradný nábytok, terasy, očistenie zašlého a farbou, lakom alebo olejom ošetreného dreva. Unášač sa jednoducho uchytí naskrutkovaním na hriadeľ každej uhlovéj brúsky so závitom M14.

Vzhľadom k veľkej pracovnej ploche a veľkosti nástroja je nutný pohon uhlovou brúskou s min. výkonom od 1000W, lepšie s elektronickou reguláciou výkonu a reguláciou otáčok.

Nástroj vhodný pre:

-rezbára k vytváraniu nového vzhľadu obrábaných materiálov ...

-tesára pri budovaní zrubov, dreveníc a iných drevostavieb, kde je cieľom zvýrazniť štruktúru dreva na rovné alebo oblé ploche ...

-reštaurátorov na odstránenie vrstiev náterov, napadnutého dreva

Vlastnosti: Na unášač sa navlečie potrebné množstvo kefových krúžkov vytesnené dištančnými podložkami. Dotiahnutím závitov sa stiahne segment a zafixuje proti preklzu. Otvor v hriadeli sa naskrutkuje na uhlovú brúsku. K základnej hriadeli je možné dokúpiť krátku kartáčovaciu hriadeľ. oceľovej kefy - podľa sily drôtu agresívne a rýchlo vyhrubují štruktúru drevamosadzné kefy - pracujú jemnejšie a čistejšie ako oceľovénylonové kefy - štruktúrujú povrch len povrchovo, použitie hlavne na finálné prebrúsenie drsného povrchu. Vytvára hkladký povrch. Druhý koniec unášača je voľne pohyblivý a slúži ako rukoväť k lepšiemu vedeniu súpravy. "CENA JE LEN ZA UNÁŠAČ - JEDNOTLIVÉ KEFY TREBA OBJEDNAŤ SAMOSTATNE"

Bezpečnosť: Vždy používajte schválené ochranné okuliare, popr. štít proti odlietavajúcim kovovým drôtikom, rukavice a ochranný pracovný odev!

Vzhľadom k množiacim sa zlým objednávkam s nesprávne navoleným počtom jednotlivých položiek, prikladám jednoduchý vzorček pre výpočet množstva komponentov. Pre správnu funkciu je potrebné zaistiť kefy pred pretáčaním vhodným počtom dištančných podložiek.

Pre ich výpočet použite jednoduchý vzorec:

dĺžka hriadeľa + 6mm - (počet x hrúbka kefových prstencov) / hrúbkou zvolenej dištančné podložky = počet

Príklady:

Oceľové prstence (Kartáče):

90 mm hriadeľ + 6mm - (4 kusy x cca 8mm hrúbka oceľového vnutorného krúžku) / 2mm kovová podložka = ? podložiek 

96 - (5 x 8 = 40) / 2 = 28 podložiek   

Abralonový prstenec( Nylon Kartáč):

90mm hriadeľ + 6mm - (12 kusov x cca 5mm hrúbka vnútorného abralonového  prsteneca) / 3mm nylonová podložka = ? podložiek

96 - ( 12 x 5 = 60) / 3 = 12 podložiek

Technické údaje:

  • varianta :            krátká alebo dlhá
  • pracovná dľžka ... 50 mm / 90 mm
  • celková délka ... 155 mm / 195 mm
  • priemer  unašača ...    Ø 32 mm
  • stredové upnutie  ... závit M14
  • doporučená prevádzková rychlosť: 2.000 až 5.000 ot. /min.

Súvisiace produkty