E-MAIL: vercajch.eu@gmail.com

TEL: +421 915 723 250

  • Brusný kotúč s tvrdokovom Ø 125mm JEMNÝ

Brusný kotúč s tvrdokovom Ø 125mm JEMNÝ

  • 31,00€

  • Bez DPH: 25,83€

Tento brúsny kotúč je pokrytý JEMNÝM 1mm posypom z drveného tvrdokovu.

Zrná majú nepravidelný tvar, preto má kotúč veľmi razantné brúsny efekt.

Zrná sú veľmi pevne uchytená na podklade a nedochádza k drobeniu ani po dlhodobom používaní.

Jemný Plochy rovný

Kotúč je určený pre rýchle, jednoduché a razantné úbery rôznych materiálov:
Pri dreve: zbrúsenie a tvarovanie povrchu, vyrovnanie prechodu medzi dvoma materiálmi, odstránenie podkôrnych vrstiev, očistenie zašlého či farbou alebo olejom ošetreného dreva. Vhodné pre mäkké aj tvrdé dreviny, možno s úspechom použiť aj na mokré drevo (po zanesení sa dá povrch vyčistiť drôtenou kefou).


Ich výroba sa začala v ČR práve pre špecifické potreby výtvarníkov, sochárov a rezbárov. Kotúče síce majú odlišné tvary, ale kvalita a výsledná práca je porovnateľná. Výhodou kotúčov v našej ponuke je to, že sú vyrábané v ČR a reflektujú požiadavky spotrebiteľov. V ponuke sú tak nie len rôzne profily kotúčov, veľkosť zŕn ako je to u konkurencie, ale aj ich hustota a šírka pracovnej plochy.


Kotúče je možné použiť aj na iné činnosti, ako na opracovanie dreva. Dajú sa s nimi účinne očistiť použité tehly, upravovať nerovnosti, či defekty betónu, odstraňovať omietka, tmely, nátery, lepidlá. S týmito kotúčmi sa dá opracovávať aj drevo s výskytom klincov (s hrúbkou kovových predmetov však rastie riziko uvoľnenia zŕn a tým rýchlejšiemu opotrebeniu nástroja). V kotúči máme veľmi výkonného pomocníka, ktorý hravo prekoná krátkodobo účinné šmirgle s hrubším zrnom, používané nie len na finálne opracovanie, ale veľmi často aj na úber materiálu.


Kotúč je použiteľný aj na brúsenie plastov, sklolaminátu, pórobetónu, farieb, lakov, plnív, gumy, korku, kože, plastov, pieskovca, vápenno pieskových tehál, popr. odstránení starého lepidla, náterov z betónu, muriva, ... Zdrsnenie povrchu betónu, zabrúsenie hrán schodov, odstránenie zvyškov malty, lepidlá.

Technické údaje:

Doporučená provozní rychlost: 4.000 až 12.000 RPM

Celkový Ø 125 mm
Upínací otvor 22,2 mm
Brúsna šírka cca 22 mm
veľkosť zŕn 1 mm


Bezpečnosť: Vždy používajte schválené ochranné prostriedky: okuliare, respirátor, chrániče sluchu a ďalšie bezpečnostné ochranné pomôcky!

 

Súvisiace produkty